UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil dioptrické nízký pro mobil

Akantameba

Akantameba, přesněji akantamebatická infekce je druh měňavky, která dokáže napadnout oko a při zanedbání včasné návštěvy lékaře může vést až k úplnému zničení oka. Toto onemocnění se dá v našich zeměpisných šířkách dostat jen ojediněle, ale dá. Větší problém je v oblastech tropických a subtropických. Problémem většinou je, že améby dokáží velice dobře vzdorovat i antibiotikům, takže léčba bývá velmi obtížná a zdlouhavá a její výsledek je kolikrát nejistý.

Čím dříve vyhledáte lékařskou pomoc, tím je větší pravděpodobnost, že vyléčení dotáhnete do úspěšného konce. Akantamebu můžete dostat do vašeho oka nejsnadněji při koupání, nebo mytí obličeje, kdy se vám vaší nepozorností do očí dostává voda a vy v očích máte kontaktní čočky. Akantameba se "uhnízdí" mezi kontaktní čočkou a okem a oko napadne. Není to okamžitě, takže pokud dodržujete při koupání určitá pravidla, neměla by vám tato infekce hrozit.
Jak se projevuje akantaneba?

 Napadené oko zpočátku svědí a začne se na něm dělat takový jakoby kruhovitý flíček. S každým dnem se svědění stupňuje a flíček zvětšuje až přechází v bolest a na oku je infekce zcela patrna nepřirozeným vzhledem, kdy máte oko doslova "vyžrané" a přicházíte pozvolna o zrak. Pokud tedy víte, že jste se koupali v kontaktních čočkách, že jste dobře míněné rady zanedbali a podobné příznaky na sobě pozorujete, neprodleně vyhledejte pomoc očního lékaře, nebo přímo specializované nemocniční ošetření, které vám očním lékařem bude stejně doporučeno. Ovšem pozor! Vzhledem k tomu, že kontaktní čočky vás mohou svědit i díky tomu, že je používáte ke konci doby určené k nošení, nebo máte oči pouze unavené, případně jste se zdržovali v prostředí, které vaše oči pouze podráždilo, nemusíte doktora s podezřením na akantamebu po každém koupání vyhledávat. Zas tak časté onemocnění to není. Můžete se na něj přeptat také u svého očního specialisty, který vám vysvětlí podrobnosti. Nechtěli jsme Vás tímto vyplašit, ale rádi bychom abyste si všichni uvědomovali, že kontaktní čočky jsou sice snadnou a cenově dostupnou volbou pohodlné korekce Vašeho zraku, ale řídí se celkem přísnými pravidly, která jsou nezbytně nutná dodržovat, abyste byli všichni maximálně spokojeni s Vašimi kontaktními čočkami.

Jak si nasadit kontaktní čočky
Dárky zdarmaProdukty
k porovnání (0)
Do dopravy zdarma
zbývá 1.600 Kč
Novinky
1 097 339
produktů skladem
Zaregistrujte se
pro sbírání bodů
Ověřeno zákazníky
Velmi rychlý, spolehlivý a čočky jsou úžasné, lehké a dobře se nosej. Barva také odpovídá. Není co vytknout. Velmi spokojená
Anonym, 11.08. 2019
Objednaval jsem cocky barevne, nedioptricke. Vse prislo dle mepredstavy, a to i s malym darkem. Rad doporucuji ostatnim a za sebe dekuji.
Anonym, 19.07. 2019
Na obchodě nakupuji po několikáté. Mají fajn ceny, skvělou přehlednost stránek a velmi rychlé odbavení a doručení.
Anonym, 8.07. 2019
Vše v pořádku, skvělý výběr zboží, rychlá doprava, zboží super, chválím.
Anonym, 7.07. 2019
Najděte si ověřeného optometristu ve svém okolí. Díky našemu katalogu získáte doporučení na optiky a optometristy, kteří Vám odborně vyšetří zrak, pomohou s výběrem čoček i jejich aplikací.

Přihlásit se k newsletteru

Přihlášením k newsletteru získáte lepší ceny na vybrané produkty.


Zavřít