UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil dioptrické nízký pro mobil

Astigmatismus

Co je to astigmatismus?


Astigmatismus je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici. Vyskytuje se často společně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí.

Rohovka nemá pravidelný kulový tvar, ale je v jedné ose nebo v obou dvou, více či méně "šišatá". Takže místo toho, aby se paprsky světla ze všech směrů spojovaly do jednoho místa na sítnici (v ideálním případě bodu), spojí se mimo ni (ať už před, za nebo kombinovaně) a na sítnici se potom projeví jako různě velké a zakřivené plošky.
Pravidelný astigmatismus


Pravidelný astigmatismus, neboli regularis, je diagnistikován v případě, když jsou k sobě oba hlavní meridiány kolmé a osy meridiánů jsou ve vertikální nebo horizontální rovině. Pravidelný astigmatismus je možno dále dělit na jednoduchý, složený astigmatismus a smíšený astigmatismus.
Nepravidelný astigmatismus


Nepravidelný astigmatismus je obvykle způsobený onemocněním rohovky, poškozením rohovky nebo po zánětech.
Astigmatismus a kontaktní čočky


Ke korekci této vady slouží torické kontaktní čočky. Jsou to cylindrické čočky, které lomí světlo v jedné ose jinak než v druhé a tím vyrovnávají nepravidelnost rohovky.

Nejprodávanější torické čočky pro astigmatismus jsou:


Acuvue Oasys for Astigmatism - jsou torické kontaktní čočky silikon-hydrogelové řady, tedy kontaktní čočky s extrémně vysokou propustností kyslíku k rohovce oka. Díky vyjímečnému designu se pomocí mrkání kontaktní čočka Acuvue Oasys for Astigmatism velice rychle a snadno na oku stabilizuje a umožňuje ostré a stabilní vidění v průběhu celého dne bez ohledu na to, co děláte, zda pracujete, sportujete, řídíte v noci auto, nebo se díváte na televizi.

Jak si nasadit kontaktní čočky
Dárky zdarmaProdukty
k porovnání (0)
Do dopravy zdarma
zbývá 1.600 Kč
Novinky
1 103 923
produktů skladem
Zaregistrujte se
pro sbírání bodů
Ověřeno zákazníky
Vše proběhlo velmi rychle, potřebné informace v čas. Žádné zbytečné zdržování.
Anonym, 9.09. 2018
vše ok
Anonym, 15.08. 2018
můžu objednat v klidu domova
Anonym, 12.08. 2018
vše bylo bezvadné
Anonym, 23.07. 2018
Najděte si ověřeného optometristu ve svém okolí. Díky našemu katalogu získáte doporučení na optiky a optometristy, kteří Vám odborně vyšetří zrak, pomohou s výběrem čoček i jejich aplikací.

Přihlásit se k newsletteru

Přihlášením k newsletteru získáte lepší ceny na vybrané produkty.


Zavřít