UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil

Koupání v kontaktních čočkách

Koupání v kontaktních čočkách se řídí určitými pravidly:
1) Nejlépe do vody berte kontaktní čočky jednodenní, které po koupání vyhodíte.

2) Pokud se přeci jen koupete s kontaktními čočkami na delší plánovanou výměnu, tak po každém vykoupání kontaktní čočky vyjměte a očistěte v roztoku k čištění vhodnému. K čištění kontaktních čoček bychom doporučili ReNu MultiPlus, terý si po vyjmutí kontaktní čočky můžete přikápnout i do oka jakožto desinfekci. Na dlouhodobější efektivní čištění kontaktních čoček potom doporučujeme AOSEPT. U AOSEPTU se ovšem striktně požaduje dodržovat očistný postup popsaný v návodu a v žádném případě si jej nepřikapávejte do oka přímo! Jedná se totiž o peroxid vodíku, který perfektně desinfikuje, ovšem bez neutralizace nesnesitelně pálí!

3) Nejlépe vždy používejte plavecké brýle. Je to z toho důvodu, aby se Vám jednak čočky nevyplavily z očí a za druhé abyste si tak snadno nezanesli infekci pod kontaktní čočku. Mimochodem plavecké brýle se dělají také dioptrické.

4) Vše je zde popisováno z toho důvodu, že ve vodě můžete dostat pod kontaktní čočku bakterii tzv. akantamébu, která dokáže způsobit v oku až úplnou slepotu. Proto je dobré dodržovat výše popsaná pravidla. Akantaméba má krásně živnou půdu pod kontaktní čočkou se kterou se koupete a nejlépe pro ní v ní ještě přespíte. Žije ve vodě a na oku bez kontaktní čočky se jen tak neuchytí. Jiné to ovšem je s okem na kterém je kontaktní čočka.

Nechtěli jsme Vás tímto vyplašit, ale rádi bychom, abyste si všichni uvědomovali, že kontaktní čočky jsou sice snadnou a cenově dostupnou volbou pohodlné korekce Vašeho zraku, ale řídí se celkem přísnými pravidly, která je nezbytně nutné dodržovat, abyste byli všichni maximálně spokojeni s Vašimi kontaktními čočkami. Proto v případě dodržování výše popsaných rad, se nemáte čeho bát. Ona i tato infekce je velmi vzácná, ale pozor, existuje a může postihnout kohokoliv kdo jí dá šanci! Proto se nebojte v kontaktních čočkách koupat, ale preventivně se řiďte pokyny, které koupání v kontaktních čočkách činí maximálně bezpečné.

© 2024 KupČočky.cz
Vytvořil Marek Kebza