UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil

Jak si nasadit kontaktní čočky
Ověřeno zákazníky
Spolehlivost. Velký výběr.
Anonym, 15.02. 2021
Rychlé jednání, zaslané zboží bylo to jsem si objednala. Prostě super!
Anonym, 6.01. 2021
Vyhovující nízká cena.
Anonym, 16.12. 2020
vždy vše rychle dorazí
Anonym, 13.12. 2020

Koupání v kontaktních čočkách

Koupání v kontaktních čočkách se řídí určitými pravidly:
1) Nejlépe do vody berte kontaktní čočky jednodenní, které po koupání vyhodíte.

2) Pokud se přeci jen koupete s kontaktními čočkami na delší plánovanou výměnu, tak po každém vykoupání kontaktní čočky vyjměte a očistěte v roztoku k čištění vhodnému. K čištění kontaktních čoček bychom doporučili ReNu MultiPlus, terý si po vyjmutí kontaktní čočky můžete přikápnout i do oka jakožto desinfekci. Na dlouhodobější efektivní čištění kontaktních čoček potom doporučujeme AOSEPT. U AOSEPTU se ovšem striktně požaduje dodržovat očistný postup popsaný v návodu a v žádném případě si jej nepřikapávejte do oka přímo! Jedná se totiž o peroxid vodíku, který perfektně desinfikuje, ovšem bez neutralizace nesnesitelně pálí!

3) Nejlépe vždy používejte plavecké brýle. Je to z toho důvodu, aby se Vám jednak čočky nevyplavily z očí a za druhé abyste si tak snadno nezanesli infekci pod kontaktní čočku. Mimochodem plavecké brýle se dělají také dioptrické.

4) Vše je zde popisováno z toho důvodu, že ve vodě můžete dostat pod kontaktní čočku bakterii tzv. akantamébu, která dokáže způsobit v oku až úplnou slepotu. Proto je dobré dodržovat výše popsaná pravidla. Akantaméba má krásně živnou půdu pod kontaktní čočkou se kterou se koupete a nejlépe pro ní v ní ještě přespíte. Žije ve vodě a na oku bez kontaktní čočky se jen tak neuchytí. Jiné to ovšem je s okem na kterém je kontaktní čočka.

Nechtěli jsme Vás tímto vyplašit, ale rádi bychom, abyste si všichni uvědomovali, že kontaktní čočky jsou sice snadnou a cenově dostupnou volbou pohodlné korekce Vašeho zraku, ale řídí se celkem přísnými pravidly, která je nezbytně nutné dodržovat, abyste byli všichni maximálně spokojeni s Vašimi kontaktními čočkami. Proto v případě dodržování výše popsaných rad, se nemáte čeho bát. Ona i tato infekce je velmi vzácná, ale pozor, existuje a může postihnout kohokoliv kdo jí dá šanci! Proto se nebojte v kontaktních čočkách koupat, ale preventivně se řiďte pokyny, které koupání v kontaktních čočkách činí maximálně bezpečné.

© 2021 KupČočky.cz
Vytvořil Marek Kebza