UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil

Ochrana očí u dětí Zpět

V další části našeho seriálu nazvané Ochrana očí u dětí se budeme věnovat především UV záření, ale i namáhání očí malých školáků a tréninku očí.

Proč je důležitá ochrana očí u dětí?
Dětské oči mají nezralou a průhlednější čočku a širší zornice. U dětí ve věku do 10-ti let je čočkou absorbováno 75% UV záření v porovnání s 10% u dospělých starších 25 let. Navíc děti tráví více času venku než dospělí - jsou tak vystaveny více UV záření.

Vzhledem k tomu, že následky vystavení oka UV záření jsou v průběhu času kumulativní, je velice důležité chránit oči již od dětství. Nedávná studie provedená v Austrálii ukázala, že 80% dětí má již do 15. roku života známky poškození oka UV zářením.

Ochrana očí u dětí se podceňuje!
Ochrana očí u dětí se velmi podceňuje. Poškození očí UV zářením totiž není hned viditelné. Snad proto na ochranu očí u dětí maminky tak často zapomínají. Poslední studie odhadují, že pouze 3% dětí pravidelně nosí sluneční brýle a že 23% kumulativní celoživotní expozice UV záření dosáhnou tyto děti již ve věku 18 let.

Cvičení očí
S návratem z prázdnin usedne řada školáků nejen k učebnicím a knížkám, ale také k televizi a k mobilům. Dalo by se říci, že po "mírném letním odpočinku" budou své oči daleko více potřebovat a namáhat. Společnou zábavou pro rodiče i děti může být cvičení očí podle Batese. Strávíte tak společné chvíle a potrénujete své oči.

 

© 2024 KupČočky.cz
Vytvořil Marek Kebza