UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil

Jak si nasadit kontaktní čočky
Ověřeno zákazníky
Nakupuji zde již léta a vždy spokojenost.
Anonym, 27.08. 2021
Kup-čočky.cz je obchod, kde již deset let nakupuji kontaktní čočky a mám s nimi jen a pouze dobré zkušenosti. Doporučuji
Anonym, 24.08. 2021
Rychlé dodání, mohu jen doporučit
Anonym, 19.08. 2021
nic
Anonym, 24.06. 2021

Typy kontaktních čoček Zpět

Kontaktní čočky můžeme rozdělit několika způsoby. Nejjednodušší způsob dělení je podle periodicity výměny. Dále je můžeme dělit podle materiálu, ze kterého byly čočky vyrobeny, podle typu korekce a podle zabarvení.

Kontaktní čočky podle periodycity výměny

Periodocitou výměny je myšlena doba, po kterou čočky používáte než je je vyhodíte. Během takového požívání je nosíte přes den a na noc je vyjímáte z očí. Podle periodicity výměny se kontaktní čočky dělí na jednodenní čočky a čočky pro plánovanou výměnu (čtrnáctidenní, měsíční, tříměsíční).

Jednodenní kontaktní čočky
Jednodenní čočky jsou určeny pro nošení během jednoho dne. Ráno je nasadíte na oko a večer vyhodíte. Druhý den si rozbalíte nové. Je to nejen zdravý, ale i velice pohodlný způsob nošení (také nejnákladnější ), protože není nutné o čočky pečovat a čistit je pomocí roztoků. Proto jsou ideální např. při letních a zimních sportech.

Kontaktní čočky pro plánovanou výměnu
Plánovaná výměna je doba po jejímž uplynutí nahrazujete Vaše kontaktní čočky novými. Musí se čistit a dezinfikovat pomocí tzv. roztoků. Oproti jednodenním kontaktním čočkám se jedná finančně o mnohem dostupnější variantu nošení.

Patří sem kontaktní čočky:

Kontaktní čočky podle doby nošení

Doba nošení znamená, jak dlouho máte kontaktní čočky nepřetržitě nasazeny na očích.

Jednodenní obvykle nejsou na očích nasazeny déle jak 12 - 18 hodin. Čočky se na noc ukládají do roztoků.

Kontaktní čočky pro prodloužené nošení mají větší obsah vody a tenčí středovou tloušťku, aby byl usnadněn přístup kyslíku k rohovce. Kontaktní čočoky pro prodloužené nošení by neměli být nasazeny déle jak 7 dní nepřetržitě. O tomto nošení byste se měli poradit s Vaším aplikátorem.

Kontaktní čočky pro kontinuální nošení mohou být nasazeny na oku nepřetržitě 30 dní a 29 nocí. Stejně jako u jednodenních čoček zde odpadá potřeba desinfekčních roztoků.

Tyto čočky jsou vyráběny ze superpropustného silikonhydrogelu, který poskytuje rohovce dostatečný přístup kyslíku a tím zaručuje bezpečné nošení těchto kontaktních čoček po dobu celého měsíce.


Kontaktní čočky podle typu korekce

Kontaktní čočky korigují krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus nebo presbyopii.
Sférické kontaktní čočky napravují krátkozrakost (myopii)  a dalekozrakost (hypermetropii). Torické kontaktní čočky Vám kontaktolog předepíše pokud máte astigmatismus. Kromě průměru, zakřivení a sférické hodnoty mají také další parametry a těmi jsou cylindr a osa.

Bifokální, multifokální a progresivní kontaktní čočky jsou čočky, které mohou nosit lidé s presbyopií (nositelé brýli na čtení).

Kontaktní čočky podle zabarvení

Barevné kontaktní čočky se dělí na čiré, barevné, barevné krycí, barevné zvýrazňovací a obrázkové kontaktní čočky.

Zbarvení pro snažší manipulaci je velmi světlé a nemá žádný vliv na barvu očí - nemění ji. Zbarvení je určené k tomu, aby byla kontaktní čočka lépe vidět při manipulaci.

Zvýraznění barvy - tyto kontaktní čočky jsou průsvitné a zvýrazňují přirozenou barvu Vašich očí. Jsou určeny pro světlé oči (modré, hnědé, zelené nebo šedé). Při nasazení vzniká směs barev Vašich očí a barvy kontaktních čoček.

Krycí barevné kontaktní čočky - změní barvu Vašich očí ať máte oči světlé nebo tmavé. Barva kontaktní čočky překryje Vaši přirozenou barvu očí.

Crazy kontaktní čočky - jsou čistě kosmetické a mohou být i dioptrické. Jsou určeny pro různé příležitosti oslav, párty, jako módni doplněk k oblečení.

© 2021 KupČočky.cz
Vytvořil Marek Kebza